sob. Kwi 4th, 2020

Kosmetyki

Kosmetyki na każdą okazją i dla każdego

Czego nie może zabraknąć w gabinecie kosmetologicznym?

2 min read

Gabinet kosmetologiczny to marzenie wielu absolwentów studiów kosmetologicznych. Jego prowadzenie w głównej mierze oparte powinno być na wiedzy specjalistycznej, jednak nie można zapominać, że jest to biznes. Prowadzenie biznesu rządzi się swoimi prawami i jest wiele kwestii, o których nie można zapominać prowadząc własny gabinet. Na co zatem zwracać uwagę?

 

Obsługa klienta

Salony, czy to kosmetyczne czy kosmetologiczne, powinny mieć przede wszystkim dobrą obsługę klienta. Nie tylko osoby odbierające telefony, umawiające na wizyty, przypominające o nich, ale także dobry system rejestracji. Obecnie usług szukamy przede wszystkim w internecie, dlatego warto zainwestować w system do internetowej rejestracji, który będzie w pełni zintegrowany z kalendarzem danego gabinetu. Dzięki temu klientki będą miały wygodny wgląd w terminy, a zapisywanie kolejnych wizyt będzie bardzo łatwe. Nie ma potrzeby tworzenia nowego i kosztownego systemu zarządzania. Wystarczy wykorzystać jeden z tych, które już działają w sieci. Ponadto, wiele z tych systemów posiada własne aplikacje, które dodatkowo wysyłają klientkom przypomnienie o wizycie.

 

Urządzenie do dezynfekcji narzędzi kosmetycznych

Poza tym, co ułatwia klientom korzystanie z usług gabinetu, niezwykle istotne jest to, aby gabinet spełniał wszystkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa i higieny. Gabinet musi mieć odpowiednią ilość toalet, w tym dla osób niepełnosprawnych, wygodną poczekalnię, a także pełną gamę dobrej jakości sprzętów. Absolutnie obowiązkowe jest urządzenie do dezynfekcji narzędzi kosmetycznych. Dezynfekcji powinny być poddawane wszystkie urządzenia po absolutnie każdym użyciu. Jest to bardo ważne z wielu przyczyn, przede wszystkim, dlatego, że zaniedbanie tego może spowodować alergie lub choroby skóry innych pacjentów.

 

Bardzo ważne jest to, aby dbać nie tylko o swoich klientów i czystość przestrzeni, ale także o funkcjonalność gabinetu, o wygodę jednakowo samego zapisywania się na wizytę, odwoływania ich, zmian terminu. Wszystko to jest niezwykle ważne w obecnych czasach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.