sob. Kwi 4th, 2020

Kosmetyki

Kosmetyki na każdą okazją i dla każdego

Mezoterapia mikroigłowa – wskzanaiia i działanie zabiegów

2 min read

Młoda i pięknie wyglądająca twarz jest dla wielu kobiet bardzo ważna. Zwłaszcza jeśli pełnią funkcję reprezentacyjną bądź pracują w mediach. Dlatego też medycyna estetyczna idąc bardzo do przodu oferuje usługi, dzięki którym możliwa jest mało inwazyjne przeprowadzanie zabiegów mających na celu poprawę stanu i wyglądu cery. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia mikroigłowa, która jest mniej bolesną alternatywą dla tradycyjnej mezoterapii igłowej. Jak przebiega i na czym polega?

 

Jak przebiega mezoterapia mikroigłowa?

Zabieg jest wykonywany z użyciem urządzenia do terapii mikroigłowej. Zanim do zabiegu dojdzie konieczne jest przygotowanie twarzy pacjentki. Musi ona zostać poddana bardzo dokładnemu demakijażowi i dezynfekcji, musi być absolutnie czysta, aby cały zabieg przyniósł jak najlepsze rezultaty. Zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia, które wyposażone jest w ruchomą głowicę, nazywaną rollerem. Podczas zabiegu głowica przykładana jest do skóry pacjentki i w tym czasie występują mikroukłucia skóry. Na rolce znajdują się zainstalowane igły o długości od 0,5 do 2 mm. Może być ona wykonywana przy użyciu DermaPenu.

 

Jak działa mezoterapia i jakich efektów można się spodziewać?

Mikronakłuwanie skóry ma działanie stymulujące naskórek, powoduje to także uaktywnianie transportu składników odżywczych i w rezultacie do poprawy skłonności regeneracyjnych skóry. Drobne nakłucia poprzedza nałażenie na twarz delikatnego kremu znieczulającego, po którym zabieg jet praktycznie bezbolesny. Nakłucia poprawiają owal twarzy, pomagają w redukcji zmarszczek i zdecydowanie sprawiają, że skóry lepiej się regeneruje i dzięki temu wygląda na młodszą.

 

Zabiegi są bardzo krótkie, trwają bowiem około 15 minut, w tym czasie nakłuciom poddawana jet cała twarz. W calu uzyskania naprawę zadowalających rezultatów konieczne jest wykonanie co najmniej kilku zabiegów a ich ilość uzależniona jest od stanu skóry i pożądanych rezultatów.

 

Dla kogo jest mezoterapia?

Urządzenia do mezoterapii mikroigłowej znaleźć można praktycznie w każdym większym i mniejszym gabinecie kosmetologicznym. Jest ona polecana szczególe osobom z wiotką, starzejącą się skórą, trądzikiem, bliznami i opadającymi powiekami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.